Liepājas muzeja nodaļā atklās fotoizstādi “Liepāja – pozitīvā”

Izstāde16. septembrī pulksten 17:00 Liepājas muzeja ekspozīcijas „Liepāja okupāciju režīmos” izstāžu zālē atklās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudijas „FOTAST” fotogrāfu darbu izstādi „Liepāja – pozitīvā”, portālu informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Izstādē savus darbus eksponē Agris Klestrovs, Daina Ģibiete, Edgars Pohevičs, Gunārs Kopštāls, Irina Tīre, Jānis Vecbrālis, Laila Dūna, Līga Evaldsone, Vineta Jaunzeme un Ziedonis Safronovs. Lielākais vairums būs krāsainu bilžu, bet varēs aplūkot arī melnbaltas fotogrāfijas.

Izstāde ir stāsts par mūsu pilsētu šodien gan ar saviem sasniegumiem, gan neveiksmēm. Bet atšķirībā no mūsu sabiedrības tendences visu kritizēt, „FOTAST” mākslinieki centušies uz to visu paraudzīties pozitīvā gaisotnē.

Jau pats jēdziens „pozitīvs” vai „negatīvs” katram cilvēkam izraisa dažādas asociācijas, katrs no mums to uztver savādāk, bet lielākā daļa to saista ar savām emocijām par kādu lietu, notikumu, vietu vai ko citu.

Kā saka „FOTAST” vadītājs Jānis Vecbrālis, tad „pēdējā laikā bieži sarunās ar cilvēkiem vai komunicējot sociālajos tīklos, nākas sastapties ar „negatīvu”, bet mēs kā fotogrāfi „negatīvu” uztveram savādāk. Mums tā ir fiziska īpašība, tas ir materiāls, no kā tiek izgatavotas fotogrāfijas, ko sauc par „pozitīvu””.

Tieši tāpēc Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudijas „FOTAST” dalībnieki ir izveidojuši fotogrāfiju kolekciju ar pozitīvu noskaņu „pozitīvā” izpildījumā, jo viņi dzīvo un domā pozitīvi par apkārt esošo un notiekošo.

Izstāde skatāma līdz 18. oktobrim. Ieeja ir bez maksas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*